Ştiri


«Toate ştirile

Lista concurenților calificați în tabăra Gazeta Matematică și ViitoriOlimpici.ro, ediția a IX-a

Data: 3 iulie 2018  |  5 comentarii

Mai jos este lista elevilor calificați la Etapa Finală a Concursului Gazeta Matematică și ViitoriOlimpici.ro, Ediția a IX-a, în urma evoluției din cadrul celor 7 etape de concurs cu probleme.

Săptămâna viitoare vom publica și lista concurenților calificați în urma lecțiilor de pregătire trimise în etapa a opta.

Felicitări concurenților și mult succes mai departe!

 

Clasa a IV-a        
Concurent Localitate Județ Punctaj Loc
Luca-Stefan Bursuc Roman Neamt 10000 1
Ilinca Trus Galati Galati 9960 2
Andra-Otilia Ignat Slatina Olt 9891 3
Federica Martinut Roman Neamt 9845 4
Darius Dobre Ramnicu Valcea Valcea 9845 5
Cosmina-Elena Bogdan Gaesti Dambovita 9824 6
Ilinca Barbu Caracal Olt 9678 7
Ana-Maria Bora Drobeta Turnu Severin Mehedinti 9658 8
Victor Nicolas Laitin Giroc Timis 9630 9
Florina Croitoru Constanta Constanta 9600 10
Andrei Haita Timisoara Timis 9525 11
Iustin-Ioan Macahon Iasi Iasi 9521 12
Andrei Ignat Bucureşti Bucuresti 9321 13
Anastasia Teodora Ştefan Craiova Dolj 9281 14
Cristina Gabriela Tatucu Drobeta Turnu Severin Mehedinti 9126 15
Maria Valeanu Resita Caras-Severin 9091 16
Giulia Vladescu Drobeta Turnu Severin Mehedinti 8936 17
Iulia Maria Ionescu Brasov Brasov 8891 18
Andrei Sebastian Dragulescu Constanta Constanta 8841 19
         
Clasa a V-a        
Concurent Localitate Județ Punctaj Loc
Sebastian Ilie Cretu Roman Neamt 10000 1
Alexia Maria Ene Gaesti Dambovita 9985 2
Antonia Catalina Gheorghe Otopeni Ilfov 9981 3
Ioana Stanoiu Bucureşti Bucuresti 9981 4
Radu-Ionut Stoleriu Iasi Iasi 9970 5
Alexandru - Gabriel Butoi Hunedoara Hunedoara 9957 6
Alex Ploscar Satu Mare Satu Mare 9942 7
Diana Maria Biniuc Iasi Iasi 9913 8
Andrei-Rareș Chifu Bacau Bacau 9894 9
Lorin Ungureanu Craiova Dolj 9888 10
Roxana Arama Targu Ocna Bacau 9881 11
Dora Ela Frunzar Satu Mare Satu Mare 9875 12
Francesca Balaur Bucureşti Bucuresti 9842 13
Robert Mihai Moraru Gaesti Dambovita 9823 14
Andrei Alexandru Nica Roman Neamt 9821 15
Alexia Ciobanu Iasi Iasi 9821 16
Maria Kehaiyan Bucureşti Bucuresti 9820 17
Iulia-Stefania Manea Brasov Brasov 9802 18
Theodor Giurcanu Iasi Iasi 9782 19
Petru-Matei Sova Bacau Bacau 9769 20
Stefan-Cristian Mirea Bucureşti Bucuresti 9747 21
Tudor Dan Popescu Bucureşti Bucuresti 9735 22
Malina-Claudia Ionete Motru Gorj 9727 23
Thomas Kollar Brasov Brasov 9709 24
Miruna Constantinescu Bucureşti Bucuresti 9708 25
Ana Boiangiu Tulcea Tulcea 9701 26
Mihnea-Ciprian  Sofian Bacau Bacau 9674 27
Nicolas Andrei Manasia Targu Jiu Gorj 9621 28
Albert Maftei Bacau Bacau 9619 29
Bianca Ivan Alexandria Teleorman 9616 30
Maria-Madalina Ailoaie Dorohoi Botosani 9596 31
Răzvan  Avirvarei Dorohoi Botosani 9591 32
Anamaria Padurariu Dorohoi Botosani 9590 33
Luca Popa Slatina Olt 9585 34
Anastasia Andriescu Bacau Bacau 9448 35
Tudor Alexandru Negurita Bacau Bacau 9402 36
Stefan Dumitrescu Brasov Brasov 9382 37
Ciprian-Andrei Pupeza Telciu Bistrita-Nasaud 9362 38
Andrei Ionita Iasi Iasi 9306 39
Victor Ulariu Motru Gorj 9238 40
Briana Ousor Bucureşti Bucuresti 9235 41
Leia Gilceava Bucureşti Bucuresti 9235 42
Roxana Lungu Alexandria Teleorman 9208 43
Tudor Condorache Bacau Bacau 9154 44
Sebastian Sicoe Targoviste Dambovita 9137 45
Alex Paun Bucureşti Bucuresti 9093 46
         
Clasa a VI-a        
Concurent Localitate Județ Punctaj Loc
Mara Ruxandra Andronache Sectorul 6 Bucuresti 9995 1
Miruna-Maria Deaconu Pitesti Arges 9990 2
Alexandra Maria Curea Brasov Brasov 9981 3
Maria-Emilia Mihut Iasi Iasi 9981 4
David Andrei Anghel Bucureşti Bucuresti 9976 5
Vlad Spataru Bucureşti Bucuresti 9897 6
Victor Gabriel Tcaciuc Iasi Iasi 9889 7
Maria Popescu Drobeta Turnu Severin Mehedinti 9871 8
Maria-Emilia Ariciu Bucureşti Bucuresti 9866 9
Delia Monica Turturea Drobeta Turnu Severin Mehedinti 9851 10
Sarra Marginean Bucureşti Bucuresti 9824 11
Albert-Iulian Romaniuc Roman Neamt 9818 12
Tudor Niocorescu Bucureşti Bucuresti 9816 13
Maider Ilie Pitesti Arges 9801 14
Vlad Lupuleti Drobeta Turnu Severin Mehedinti 9786 15
Bianca Maria Popescu Bucureşti Bucuresti 9781 16
Bogdan Marc Nepos Bistrita-Nasaud 9779 17
 Sara Teodorescu Drobeta Turnu Severin Mehedinti 9770 18
Diana Negrescu Drobeta Turnu Severin Mehedinti 9761 19
Ana Cezara Danciu Bucureşti Bucuresti 9734 20
Matei Constantin Craciunescu Craiova Dolj 9730 21
Gabriela Madalina Pirvulescu Craiova Dolj 9730 22
Emilia Florea Bacau Bacau 9674 23
Ioana Maria Manole Constanta Constanta 9672 24
Minako Mohanu Bucureşti Bucuresti 9664 25
Anastasia Bita Bucureşti Bucuresti 9612 26
Oana Miruna Tosa Slatina Olt 9577 27
David Iliescu Drobeta Turnu Severin Mehedinti 9562 28
Andrei Margarit Braila Braila 9554 29
Antonia Gheorghe Pitesti Arges 9451 30
Darius Dragomir Serboiu Bucureşti Bucuresti 9362 31
Stefan Popescu Drobeta Turnu Severin Mehedinti 9262 32
Octavian Galatanu Pitesti Arges 9257 33
Ionut Mihai Tarachiu Braila Braila 9251 34
Alexandru Zob Bucureşti Bucuresti 8917 35
Iulia Scarlat Bucureşti Bucuresti 8862 36
Beatrice Corina Cristea Medias Sibiu 8692 37
Maria Andreea Dediu Braila Braila 8692 38
Rares-Stefan Garalbatin Brasov Brasov 8647 39
Karina Andrei Bucureşti Bucuresti 8422 40
         
Clasa a VII-a        
Concurent Localitate Județ Punctaj Loc
Catinca Alexandru Bucureşti Bucuresti 10000 1
Robert Ștefan Rădulescu Pitesti Arges 10000 2
Bianca Pitu Constanta Constanta 9990 3
Dragos Monea Deva Hunedoara 9975 4
Radu-Andrei Deaconu Pitesti Arges 9970 5
Cezar Tulceanu Constanta Constanta 9970 6
Radu - Andrei Lecoiu Targoviste Dambovita 9962 7
Stefan Taga Ploiesti Prahova 9946 8
Andrada Dita Pitesti Arges 9944 9
Sara Lia Caracal Olt 9937 10
Miruna Neacsu Bucureşti Bucuresti 9885 11
Andrei Catalin Moca Bistrita Bistrita-Nasaud 9865 12
Ioana Popa Brasov Brasov 9856 13
Alexandru Nicolcea Onesti Bacau 9856 14
Alexandru Daniel Dumitru Ploiesti Prahova 9850 15
Maria Ciupala Brasov Brasov 9841 16
Alexandru Mihai Luşcan Nasaud Bistrita-Nasaud 9775 17
Onea Amalia Mihaela Bucureşti Bucuresti 9740 18
Sorana Ioana Ulmeanu Pitesti Arges 9721 19
Lucia Risnoveanu Constanta Constanta 9700 20
Alexandru Marian Nasaud Bistrita-Nasaud 9700 21
Alexandru Iorga Titu Dambovita 9655 22
Alexandra Dragu Bucureşti Bucuresti 9544 23
Octavia Marc Nepos Bistrita-Nasaud 9481 24
Mihai Alexandru Neamtu Gaesti Dambovita 9385 25
Andrei Bem Bucureşti Bucuresti 9375 26
Andrei Bardas Brasov Brasov 9360 27
         
Clasa a VIII-a        
Concurent Localitate Județ Punctaj Loc
Octavian Ionut Joita Bucureşti Bucuresti 9995 1
Ioana Popescu Bucureşti Bucuresti 9984 2
Oana Teodora  Koszorus Timisoara Timis 9878 3
Diana Țolu Slatina Olt 9854 4
Rareş Polenciuc Roman Neamt 9840 5
Ionut - Dorian Dobricean Nasaud Bistrita-Nasaud 9838 6
Andrei Laurentiu Radu Gaesti Dambovita 9830 7
Oana Georgiana Voicu Pitesti Arges 9819 8
Ana-Maria-Iulia Bogdan Gaesti Dambovita 9815 9
Răzvan Gherasă Bacau Bacau 9724 10
Arin Pacuretu Constanta Constanta 9695 11
Alexandru Boris Ciocoiu Iasi Iasi 9680 12
Laurian David Pop Timisoara Timis 9653 13
Cristiana Andreea Murgoci Galati Galati 9631 14
Roland Cornoc Satu Mare Satu Mare 9622 15
         
Clasa a IX-a        
Concurent Localitate Județ Punctaj Loc
Marian Daniel Vasile Drobeta Turnu Severin Mehedinti 9900 1
Teodor Baltoi Roman Neamt 9868 2
Daniela Greavu Sibiu Sibiu 9713 3
Cezara Maria Petrui Bucureşti Bucuresti 9634 4
Sebastian Mihai Simon Bucureşti Bucuresti 9504 5
Daria Paun Pitesti Arges 9320 6
Cezar Zlatea Bucureşti Bucuresti 9278 7
Razvan Stefan Puscasu Constanta Constanta 9055 8
Ioana Alexandra Patrascu Pitesti Arges 8905 9
Gabriela Cretu Pitesti Arges 8529 10
         
Clasa a X-a        
Concurent Localitate Județ Punctaj Loc
George Picu Bucureşti Bucuresti 10000 1
Horia Nicolcea Onesti Bacau 9990 2
Ciprian Voicu Pitesti Arges 9933 3
Tudor Caba Bucureşti Bucuresti 9928 4
Herbert Mohanu Bucureşti Bucuresti 9919 5
Bogdan Octavian Grecu Drobeta Turnu Severin Mehedinti 9843 6
Ana-Iulia Ciupala Brasov Brasov 9824 7
Ion Emanuel Craciunescu Craiova Dolj 9772 8
David-Cristian Anghel Ploiesti Prahova 9743 9
Radu Alexandru Iacob Bucureşti Bucuresti 9666 10
Iasmina Alexandra Buse Drobeta Turnu Severin Mehedinti 9602 11
Andra Claudia  Stefan Ploiesti Prahova 9536 12
Alexandra Maria Stefan Rosiori de Vede Teleorman 9438 13
         
Clasa a XI-a        
Concurent Localitate Județ Punctaj Loc
Denisa Iulia Draghia Craiova Dolj 9906 1
Alexandra-Valentina Irimia Ploiesti Prahova 9784 2
Adrian-Mircea-Gabriel Căpraru Ploiesti Prahova 9601 3
Antonia Gheorghe Ploiesti Prahova 9431 4
George Iancu Pitesti Arges 9378 5
Andrei Șologon Ploiesti Prahova 9338 6
         
Clasa a XII-a        
Concurent Localitate Județ Punctaj Loc
Florea-Dan Șerboi Campulung Arges 9877 1
Radu Nichita Pucioasa Dambovita 9629 2
Victor Aluchienesei Iasi Iasi 9625 3
Iris Roatis Satu Mare Satu Mare 8040 4
Radu-Adrian Andreica Bucureşti Bucuresti 7726 5
Cosmin Manea Brasov Brasov 7677 6
Teodora Simion Pitesti Arges 7489 7
Ioan-Andrei Nicolae Bucureşti Bucuresti 7393 8
Autentifică-te pe site pentru a putea lăsa un comentariu.

5 comentarii:

  • Razvan Mihaescu - 19 iulie 2018
    Bună ziua! Când o să postați listele cu elevii calificați în urma materialelor de pregătire de la etapa a opta?
  • Alexia Ciobanu - 6 iulie 2018
    Multumesc de informatii, am gasit si formularul.
  • ioana maria manole - 6 iulie 2018
    intra in cont si apare formularul de înregistrare pe pagina principala, la tabara .
  • maria valeanu - 6 iulie 2018
    Buna ziua!
    Din cate am observat ca s-a procedat anul trecut...se va posta un formular de confirmare pe acest site, si diferite acte care trebuiesc semnate atat de parinti cat si de elevi + adeverinta de la medicul de familie. Trebuie sa urmarim la stiri cand vor aparea aceste postari. De-abia saptamana viitoare se vor anunta cei care s-au calificat in urma proiectelor de lectie, apoi probabil se vor posta si cele mentionate mai sus.
    Numai bine!
  • Alexia Ciobanu - 5 iulie 2018
    Buna ziua,

    care este modalitatea de confirmare a participarii la tabara?
    Conform regulamentului, avem 21 de zile sa sa confirmam ("Perioada de confirmare a participării în Tabăra Gazeta Matematică și ViitoriOlimpici.ro va fi de maxim 3 săptămâni (21 zile) de la publicarea listelor cu elevii calificaț").

    Multumesc anticipat pentru raspuns,
    Alexia Ciobanu