Tabăra Gazeta Matematică şi ViitoriOlimpici.ro


«Articolele din Tabăra Gazeta Matematică şi ViitoriOlimpici.ro

Rezultatele celei de-a șasea ediții a Concursului Gazeta Matematică și ViitoriOlimpici.ro

Data: 21 august 2015  |  Autor: Echipa ViitoriOlimpici.ro  |  3 comentarii

Iată rezultatele celei de-a șasea ediții a Concursului Gazeta Matematică și ViitoriOlimpici.ro.

Medalii de aur

Nume Prenume P1 P2 P3 Proba scrisă Proba orală Etapa finală Etapa finală ponderat Concurs Online Total Medalie clasa
DRAGOMIRESCU Robert 7 7 7 21 10 31 10000 9867 9934 aur a IV-a
CIOCOIU Alexandru Boris 7 7 7 21 10 31 10000 9990 9995 aur a V-a
SIMON Sebastian Mihai 7 7 7 21 10 31 10000 9901 9951 aur a VI-a
PICU George 6 7 7 20 10 30 9678 9702 9690 aur a VII-a
TIRLISAN Paul 7 6 3 16 10 26 8388 9990 9189 aur a VIII-a
SIMION Teodora 7 6 7 20 10 30 9678 9458 9568 aur a IX-a
MANEA Dragos 7 7 7 21 10 31 10000 10000 10000 aur a X-a
COJOCARIU Sebastian 7 7 7 21 10 31 10000 9731 9866 aur a XI-a

Medalii de argint

Nume Prenume P1 P2 P3 Proba scrisă Proba orală Etapa finală Etapa finală ponderat Concurs Online Total Medalie clasa
LIA Sara 7 7 7 21 10 31 10000 9521 9761 argint a IV-a
TOLU Diana 7 7 7 21 10 31 10000 9907 9954 argint a V-a
VASILE Marian Daniel 7 7 7 21 10 31 10000 9692 9846 argint a VI-a
BUSE Iasmina Alexandra 7 7 4 18 10 28 9033 10000 9517 argint a VII-a
GRECU Bogdan Octavian 6.5 7 4.5 18 10 28 9033 10000 9517 argint a VII-a
IGNAT Andrei-Horia 7 5 3 15 10 25 8065 9710 8888 argint a VIII-a
OBADA Stefan-Alexandru 7 7 4 18 10 28 9033 9877 9455 argint a IX-a
SPIRIDON Călin 7 7 7 21 10 31 10000 9952 9976 argint a X-a
BOUROS Ioana 7 7 7 21 8 29 9355 9370 9363 argint a XI-a

Medalii de bronz

Nume Prenume P1 P2 P3 Proba scrisă Proba orală Etapa finală Etapa finală ponderat Concurs Online Total Premiu Medalie clasa
MOCA Andrei Catalin 7 6 6 19 10 29 9355 9837 9596   bronz a IV-a
KOSZORUS Oana Teodora 7 7 7 21 10 31 10000 9902 9951   bronz a V-a
BALTOI Teodor 7 7 7 21 9 30 9678 9922 9800   bronz a VI-a
BURSUC Tudor 7 7 3 17 10 27 8710 9885 9298   bronz a VII-a
TENDER Laura - Maria 7 4 4 15 10 25 8065 8772 8419   bronz a VIII-a
NICOLAE Ioan-Andrei 7 7 7 21 10 31 10000 8313 9157   bronz a IX-a
MIHALCU Alexandru 7 7 7 21 10 31 10000 9907 9954   bronz a X-a
VINTUR Cristian 7 5 7 19 9.5 29 9194 7762 8478   bronz a XI-a

Premiile etapei finale a Concursului Gazeta Matematică și ViitoriOlimpici.ro - ediția a șasea

Premii speciale

Nume Prenume Premiu Medalie clasa
MIHOLCA Ana Maria Premiul special pentru cel mai tânăr concurent   a III-a
DIMA Clara Maria Premiul special - Lecție susținută   a VIII-a
ILIE Andrei Premiul special - Lecție susținută   a XII-a
CIOCIOMAN Oana Premiul DAN SCHWARZ   a XII-a
CATANĂ Adrian Premiul DAN SCHWARZ   a XII-a

Premii

Clasa a IV-a                      
Nume Prenume P1 P2 P3 Proba scrisă Proba orală Etapa finală Etapa finală ponderat Concurs Online Total Premiu
DRAGOMIRESCU Robert 7 7 7 21 10 31 10000 9867 9934 Premiul I
LIA Sara 7 7 7 21 10 31 10000 9521 9761 Premiul I
ALBU Victor 7 6 7 20 10 30 9678 0 4839 Premiul II
MOCA Andrei Catalin 7 6 6 19 10 29 9355 9837 9596 Premiul III
PANGALEANU Catalin 7 6 4 17 10 27 8710 9601 9156 Mențiune
MONEA Dragos 7 7 3 17 10 27 8710 9270 8990 Mențiune
CIUPALA Maria 7 7 3 17 9 26 8388 9871 9130 Mențiune
TAGA Stefan 5 6 3 14 10 24 7742 9900 8821 Mențiune
LUCHIANOV Alexandru 7 6 0 13 10 23 7420 9985 8703 Mențiune
FEODOROV Miruna 1 6 3 10 10 20 6452 9957 8205  
DRAGOMIR ȘERBOIU Darius Alexandru 4 3 0 7 10 17 5484 0 2742  
MIHOLCA Ana Maria 0 6 0 6 10 16 5162 9812 7487  
RUSET Alina Maria 1 7 0 8 8 16 5162 0 2581  
STEFANESCU Ana 0 6 0 6 9 15 4839 9604 7222  
SCARLAT Iulia 1 2 0 3 9 12 3871 9895 6883  
Clasa a V-a                      
Nume Prenume P1 P2 P3 Proba scrisă Proba orală Etapa finală Etapa finală ponderat Concurs Online Total Premiu
CIOCOIU Alexandru Boris 7 7 7 21 10 31 10000 9990 9995 Premiul I
TOLU Diana 7 7 7 21 10 31 10000 9907 9954 Premiul I
KOSZORUS Oana Teodora 7 7 7 21 10 31 10000 9902 9951 Premiul I
JIPA Darius Andrei 7 7 7 21 10 31 10000 9862 9931 Premiul I
JOITA Octavian 7 7 7 21 10 31 10000 9855 9928 Premiul I
CIUPERCEANU Vlad Mihai 7 7 7 21 10 31 10000 9752 9876 Premiul I
POMPONIU Iulius Eugen 7 7 7 21 10 31 10000 9712 9856 Premiul I
NICULA Maria Cristina 7 7 7 21 10 31 10000 9566 9783 Premiul I
ALDEA Iulia Maria 7 7 7 21 10 31 10000 9244 9622 Premiul I
PINTILIE Teodor Nicolae 7 7 7 21 10 31 10000 8775 9388 Premiul I
GURZAU Roland 7 7 7 21 10 31 10000 8751 9376 Premiul I
BARBIERU Crina 7 7 6 20 10 30 9678 9258 9468 Premiul II
ANDREI Nicola-Rebecca 7 6 7 20 10 30 9678 9225 9452 Premiul II
POP Laurian David 7 7 7 21 9 30 9678 8697 9188 Premiul II
ILEGITIM Sabin 7 6 7 20 10 30 9678 0 4839 Premiul II
DOBRICEAN Ioan-Dorian 7 5 7 19 10 29 9355 9850 9603 Premiul III
PACURETU Arin 7 6 7 20 9 29 9355 9622 9489 Premiul III
IONESCU Petru Vlad 7 5 7 19 10 29 9355 9601 9478 Premiul III
IORDACHE Razvan Gabriel 5 7 7 19 10 29 9355 9468 9412 Premiul III
MELENCO Ionel Eugen 6 7 7 20 9 29 9355 9328 9342 Premiul III
OPREA Andreea Iuliana 5 7 7 19 10 29 9355 8639 8997 Premiul III
VOICU Oana Georgiana 5 6 7 18 10 28 9033 9679 9356 Mențiune
FEODOROV Andrei 7 5 6 18 10 28 9033 9577 9305 Mențiune
ENE Cosmin 7 7 5 19 9 28 9033 9202 9118 Mențiune
ROMANESCU Adia-Ioana 5 6 7 18 10 28 9033 0 4517 Mențiune
NISTOR Ioan - Mario 5 7 7 19 8 27 8710 9412 9061  
STANCA Victor Andrei 6 7 5 18 9 27 8710 9130 8920  
ANDRONE Andrei 7 3 7 17 10 27 8710 8800 8755  
CIRJAN Teodora Gabriela 7 7 5 19 7 26 8388 9197 8793  
FORTIS Victor Stefan 4 5 7 16 10 26 8388 9167 8778  
CUCOANES Andrei 3 7 7 17 7 24 7742 9621 8682  
NUICA Mihai Calin 4 7 3 14 10 24 7742 9158 8450  
SOLCAN Iulia Mihaela 5 4 5 14 10 24 7742 9010 8376  
MOCANU Alexandra 6 3 7 16 6 22 7097 8555 7826  
SCARLAT Madalina 5 5 3 13 8 21 6775 9817 8296  
GIOARSA Ioana - Alexandra 3 7 1 11 10 21 6775 9447 8111  
LAZAR Toni Florian 3 6 1 10 7 17 5484 8626 7055  
RARES Burghelea  4 4 0 8 9 17 5484 153 2819  
FIRAN Sara 4 2 3 9 7 16 5162 9085 7124  
FELEA Ioana 4 2 3 9 7 16 5162 0 2581  
VAN STADEN FREDERICK Ion 1 0 0 1 5 6 1936 0 968  
Clasa a VI-a                      
Nume Prenume P1 P2 P3 Proba scrisă Proba orală Etapa finală Etapa finală ponderat Concurs Online Total Premiu
SIMON Sebastian Mihai 7 7 7 21 10 31 10000 9901 9951 Premiul I
VASILE Marian Daniel 7 7 7 21 10 31 10000 9692 9846 Premiul I
PUSCASU Razvan Stefan 7 7 7 21 10 31 10000 9362 9681 Premiul I
MARIN Alexandru George 7 7 7 21 10 31 10000 9331 9666 Premiul I
VERGELEA Vlad 7 7 7 21 10 31 10000 8927 9464 Premiul I
BALTOI Teodor 7 7 7 21 9 30 9678 9922 9800 Premiul II
TUDOR Dan Mihai 7 7 6 20 10 30 9678 9790 9734 Premiul II
GEORGESCU Bogdan Ionut 5 7 7 19 10 29 9355 9375 9365 Premiul III
PANDELICA Lucian 5 7 7 19 10 29 9355 9348 9352 Premiul III
VLAD Adriana 5 7 6 18 10 28 9033 9599 9316 Mențiune
SEMEN Valentin Ion 7 7 3 17 10 27 8710 9784 9247 Mențiune
BADIU Anca 6 7 4 17 10 27 8710 9661 9186 Mențiune
ICHIM Alexia Ioana 7 7 2 16 10 26 8388 9924 9156  
SANDRU Albert 7 7 2 16 10 26 8388 9897 9143  
SANDU Theodor-Pavel 6 7 4 17 9 26 8388 9673 9031  
COMAN Tudor 7 7 2 16 10 26 8388 9555 8972  
PROCOPIE URBAN Anda 7 7 2 16 10 26 8388 9388 8888  
PETRUI Cezara Maria 6 7 3 16 10 26 8388 9219 8804  
DRAGOMIR Mara 5 7 3 15 10 25 8065 8906 8486  
GREAVU Daniela 4 7 2 13 10 23 7420 9756 8588  
STOIAN Matei 2 7 4 13 10 23 7420 9178 8299  
BUNGET Andreea Maria 3 7 2 12 9 21 6775 9653 8214  
CIOC Amelia Gisele 5 7 1 13 8 21 6775 9551 8163  
SECAREA Diana 2 4 4 10 9 19 6130 8913 7522  
NEACSU Georgiana 1 7 1 9 8 17 5484 9621 7553  
Clasa a VII-a                      
Nume Prenume P1 P2 P3 Proba scrisă Proba orală Etapa finală Etapa finală ponderat Concurs Online Total Premiu
PICU George 6 7 7 20 10 30 10000 9702 9851 Premiul I
BUSE Iasmina Alexandra 7 7 4 18 10 28 9334 10000 9667 Premiul II
GRECU Bogdan Octavian 6.5 7 4.5 18 10 28 9334 10000 9667 Premiul II
LAVRIC Mihail 7 7 4 18 10 28 9334 9513 9424 Premiul II
TRISCA VICOL Cezar 7 6 5.5 18.5 9 28 9167 9686 9427 Premiul III
BURSUC Tudor 7 7 3 17 10 27 9000 9885 9443 Mențiune
CIOC Alex-Andrei 6 6 4.5 16.5 10 27 8834 9259 9047 Mențiune
STEFAN Alexandra Maria 7 7 1 15 10 25 8334 9762 9048 Mențiune
VASILESCU Ioana 7 7 1 15 10 25 8334 8646 8490 Mențiune
SAVULESCU Stefan 7 7 0.5 14.5 10 25 8167 9729 8948 Mențiune
MOHANU Herbert 7 7 0 14 10 24 8000 8794 8397 Mențiune
POPA Stefania 7 7 1 15 8 23 7667 9580 8624  
OLENIUC Iulian 6 7 0.5 13.5 9 23 7500 8456 7978  
VOICU Ciprian 5 4 3 12 10 22 7334 9835 8585  
CIUPALA Ana-Iulia 4 7 1 12 10 22 7334 9533 8434  
MARINESCU Ioana 4 4 1 9 10 19 6334 9699 8017  
POPOVICI Andreea Alisia 7 0 1 8 10 18 6000 9246 7623  
IORDAN Oana Mihaela 2 6 0.5 8.5 9 18 5834 9278 7556  
ANDREEA Dragnea 2 7 0 9 8 17 5667 8645 7156  
PELIGRAD Marilena-Irina 5 2 1 8 8 16 5334 9436 7385  
SAMOILA Rares 5 1 0 6 10 16 5334 8731 7033  
BULGARU Maria Diana 4 0 1 5 8 13 4334 8668 6501  
FORANSBERGHER Tanya  1 0 0.5 1.5 9 11 3500 8111 5806  
DIMA Ioan Andrei 1 0 0 1 8 9 3000 8743 5872  
Clasa a VIII-a                      
Nume Prenume P1 P2 P3 Proba scrisă Proba orală Etapa finală Etapa finală ponderat Concurs Online Total Premiu
DIMA Clara Maria 7 3 7 17 10 27 10000 239 5120 Premiul I
TIRLISAN Paul 7 6 3 16 10 26 9630 9990 9810 Premiul II
IGNAT Andrei-Horia 7 5 3 15 10 25 9260 9710 9485 Premiul III
TENDER Laura - Maria 7 4 4 15 10 25 9260 8772 9016 Premiul III
HIRSCH Alexandra 7 4 3 14 10 24 8889 8427 8658 Mențiune
DUMITRESCU Dan 7 5 1 13 10 23 8519 9489 9004 Mențiune
CAȚARON Andrei 6 4 3 13 10 23 8519 8517 8518 Mențiune
CALITESCU Mihai 7 4 3 14 9 23 8519 8499 8509 Mențiune
LIPAN Dragos 7 2 3 12 10 22 8149 9777 8963  
RADULESCU Alessandra Maria 7 2 3 12 10 22 8149 9099 8624  
REU Teodora 7 2 3 12 10 22 8149 8965 8557  
SEITAN Radu 7 4 0 11 10 21 7778 9730 8754  
DEAC Alex Claudiu 3 5 3 11 10 21 7778 9258 8518  
OBADA George-Teodor 3 4 0 7 9 16 5926 9691 7809  
APOSTU Alexandru-Mihai 0.5 3 3 6.5 9 16 5741 5827 5784  
PRIOTEASA Ioana Cristina 0.5 2 0 2.5 9.5 12 4445 9607 7026  
RUSET Ioana Maria 0 2 0 2 10 12 4445 0 2223  
Clasa a IX-a                      
Nume Prenume P1 P2 P3 Proba scrisă Proba orală Etapa finală Etapa finală ponderat Concurs Online Total Premiu
NICOLAE Ioan-Andrei 7 7 7 21 10 31 10000 8313 9157 Premiul I
BALAUCA Stefan Razvan 7 7 7 21 10 31 10000 0 5000 Premiul I
CHIROIU Doina 7 7 7 21 10 31 10000 0 5000 Premiul I
SIMION Teodora 7 6 7 20 10 30 9678 9458 9568 Premiul II
PREDA Stefania 7 6 7 20 10 30 9678 4030 6854 Premiul II
OBADA Stefan-Alexandru 7 7 4 18 10 28 9033 9877 9455 Premiul III
ANDREICA Radu-Adrian 4 7 7 18 10 28 9033 9164 9099 Premiul III
ROATIS Iris 7 7 2 16 10 26 8388 8755 8572 Mențiune
GRIGORE Ionut 7 6 2 15 10 25 8065 9915 8990 Mențiune
LAITIN Eduard 7 7 1 15 10 25 8065 8335 8200 Mențiune
GRECU Cristian Stelian 7 6 1 14 10 24 7742 9070 8406  
ȘERBOI Florea-Dan 6 6 1 13 10 23 7420 10000 8710  
ASTEFANEI Cosmin 4 7 2 13 10 23 7420 9150 8285  
ANUSCA POPA Ioan Armand 5 7 1 13 10 23 7420 7957 7689  
GHEORGHE Cristina-Ioana 6 7 1 14 9 23 7420 5631 6526  
MIRCESCU Malina 7 6 0 13 9 22 7097 2971 5034  
MILCU Ana-Maria 7 2 2 11 10 21 6775 9420 8098  
CAPRARU Richard 3 2 0 5 9 14 4517 7708 6113  
ALUCHIENESEI Victor 2 1 0 3 8 11 3549 9830 6690  
Clasa a X-a                      
Nume Prenume P1 P2 P3 Proba scrisă Proba orală Etapa finală Etapa finală ponderat Concurs Online Total Premiu
MANEA Dragos 7 7 7 21 10 31 10000 10000 10000 Premiul I
MIHALCU Alexandru 7 7 7 21 10 31 10000 9907 9954 Premiul I
SPIRIDON Călin 7 7 7 21 10 31 10000 9952 9976 Premiul I
POPESCU Tudor-Dimitrie 6 7 7 20 9 29 9355 8137 8746 Premiul II
DAMIAN Doru  7 7 4 18 10 28 9033 9910 9472 Premiul III
MEGIESAN Sergiu 7 7 5 19 9 28 9033 8905 8969 Premiul III
PRICOPE Tidor 7 7 4 18 10 28 9033 9956 9495 Premiul III
MINEA Monica Maria 3 5 3 11 10 21 6775 7639 7207 Mențiune
TEODORESCU Octavian Costin 5 7 0 12 8 20 6452 8240 7346  
IACOB Paul Cristian 3 7 0 10 9 19 6130 8575 7353  
ANGHEL Petrisor 3 1 4 8 9 17 5484 4000 4742  
LAZAR Constantin Sebastian 3 7 0 10 7 17 5484 8831 7158  
SANTA Richard Andrei 3 5 0 8 9 17 5484 7766 6625  
JIANU Stefania Ligia 4 1 1 6 6 12 3871 9793 6832  
Clasa a XI-a                      
Nume Prenume P1 P2 P3 Proba scrisă Proba orală Etapa finală Etapa finală ponderat Concurs Online Total Premiu
COJOCARIU Sebastian 7 7 7 21 10 31 10000 9731 9866 Premiul I
BOUROS Ioana 7 7 7 21 8 29 9355 9370 9363 Premiul II
VINTUR Cristian 7 5 7 19 9.5 29 9194 7762 8478 Premiul III
TURCU Andrei George 7 2 7 16 8.5 25 7904 8649 8277 Mențiune
OPREA Camelia 7 3 1 11 8.5 20 6291 9651 7971 Mențiune
NEDELCU Tamara 6 3 2 11 7 18 5807 5249 5528 Mențiune
COTAN Paul 7 2 1 10 7.5 18 5646 5102 5374  
ANGELESCU Alina 7 1 1 9 8 17 5484 5047 5266  
JEGA Alexandru 2 1 1 4 5 9 2904 4633 3769  
BUZGĂU Șerban 7 2 4 13 9 22 7097 0 3549  
CARUNTA Cristina 1 1 1 3 7.5 11 3388 0 1694  
Clasa a XII-a                      
Nume Prenume P1 P2 P3 Proba scrisă Proba orală Etapa finală Etapa finală ponderat Concurs Online Total Premiu
CIOCIOMAN Oana               10000 10000 Premiul I
NECULA Emanuel               9964 9964 Premiul II
MATACHE Cristian               9838 9838 Premiul III
BROJBEANU Andi Gabriel               9428 9428 Mențiune
CATANĂ Adrian               9192 9192 Mențiune
Autentifică-te pe site pentru a putea lăsa un comentariu.

3 comentarii:

  • Ioan - Mario Nistor - 31 ianuarie 2016
    O frumoasa tabara...
    Din pacate pentru mine ,am ratat "la mustata" o mentiune.In prima zi puteam lua maxim,dar nu asta a fost problema.In a 2-a zi am primit un subiect dificil la proba orala si din cauza emotiilor am luat 8.Asta este!Macar m-am distrat,iar la anul voi veni pentru a lua macar mentiune.
  • Serban Buzgau - 6 septembrie 2015
    Buna ziua! Cred ca exista o gresala in ceea ce ati postat mai sus. Va puteti uita va rog la clasamentul de la clasa a 11-a? Multumesc.
  • Ioana Calin - 22 august 2015
    FELICITARI ORGANIZATORILOR SI MULTUMIRI PROFESORILOR PENTRU TOT CE AU FACUT PT.COPIII NOSTRI!